Skip to main content

1968 yılında uluslararası John Deere firması ile yapılan bir lisans anlaşması çerçevesinde tarım makinaları üretmek üzere kurulan Çumitaş 18 yıllık süre zarfında 26.250 makine üretmiştir. Şirket 1986 yılında kendi lisans ve marka ismi olan “Çukurova” ile endüstriyel ve iş makinaları üretimine başlamıştır.

Çumitaş’ın öne çıkan ürünleri arasında kazıcı yükleyiciler; tekerlekli yükleyiciler ve ekskavatörler bulunmaktadır.

Çumitaş, geçmiş yıllardaki savunma sanayi araçları deneyimlerini kullanarak, son dönemde savunma sanayi projelerinde adından söz ettirmeye başlamıştır.

Savunma Sanayi projelerinde öne çıkan ürünleri arasında çok amaçlı yürür şaseler, uzaktan kumanda opsiyonlu hızlı zırhlı kazıcı yükleyiciler ve uzaktan kumanda opsiyonlu zırhlı tekerlekli yükleyiciler bulunmaktadır. Tüm bu ürünler Tarsus-Türkiye’de bulunan Çumitaş’ın üretim fabrikalarında üretilip, montajlanmaktadır.

Çumitaş dünyanın her bölgesindeki 50’den fazla ülkede önemli satış rakamlarına ulaşarak hem yerel hem de küresel piyasalarda pazar payını önemli ölçüde artırmıştır. Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Bağımsız Devletler Topluluğu, Asya ve Latin Amerika ülkelerinde saygın bir yetkili bayi ağıyla faaliyet göstermenin yanı sıra, Çumitaş kendini tam müşteri memnuniyeti ilkesiyle ve müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılama gayesiyle dünya genelinde yetkili bayi ağını geliştirmeye adamıştır. Mevcut ve yeni tüm ürünler dünya çapında bilinen bileşenler ve en yeni teknolojilerle harmanlanmış, yoğunlaştırılmış güç, yüksek performans, güvenlik ve azami kullanıcı dostu arayüz ile birleştirilmiş, yetkili Sertifikasyon Kurumlarınca test edilerek sertifikalandırılmış ve artık tüm pazarlarda başrol oynamaya hazır bir oyuncu haline gelmiştir. Şirket Türk Standartları Enstitüsü (“TSE”) tarafından verilen ISO 9001:2005 Kalite Sistem Yönetimi Sertifikasına sahiptir ve Ar&Ge çalışmaları TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.