Skip to content

Kurumsal

1968 yılında John Deere ile yapılan bir lisans anlaşması çerçevesinde tarım makinaları üretmek üzere kurulan Çukurova Makina 18 yıllık süre zarfında 26.250 makine üretmiştir. Şirket 1986 yılında kendi lisans ve marka ismi olan “ÇUKUROVA” ile endüstriyel ve iş makinaları üretimine başlamıştır. Şirketin öne çıkan ürünleri arasında forkliftler; kazıcı yükleyiciler; tekerlekli yükleyiciler ve ekskavatörler bulunmaktadır. Tarsus-TÜRKİYE’de bulunan Şirketin üretim fabrikalarında ürünler montajlanmaktadır.

Birkaç yıl içerisinde, Şirket dünyanın her bölgesindeki 50’den fazla ülkede önemli satış rakamlarına ulaşarak hem yerel hem de küresel piyasalarda pazar payını önemli ölçüde artırmıştır. Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Bağımsız Devletler Topluluğu, Asya ve Latin Amerika ülkelerinde saygın bir yetkili bayi ağıyla faaliyet göstermenin yanı sıra, Çukurova Makina kendini tam müşteri memnuniyeti ilkesiyle ve müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılama gayesiyle dünya genelinde yetkili bayi ağını geliştirmeye adamıştır. Mevcut ve yeni tüm ürünlerimiz dünya çapında bilinen bileşenler ve en yeni teknolojilerle harmanlanmış, yoğunlaştırılmış güç, yüksek performans, güvenlik ve azami kullanıcı dostu arayüz ile birleştirilmiş, yetkili Sertifikasyon Kurumlarınca test edilerek sertifikalandırılmış ve artık tüm pazarlarda Baş Rol oynamaya hazır bir oyunca haline gelmiştir. Şu anda¸ Şirket Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen ISO9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasına sahiptir ve Ar&Ge çalışmaları TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.

BİR ENDÜSTRİ VE BÜYÜME MİRASI

1923 yılında, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz sahili boyunca uzanan küçük bir ilçe olan Tarsus’ta bir dokuma fabrikası olarak kurulan Çukurova, hızla büyüyerek dokuma ve inşaat makinaları üretimi başta olmak üzere endüstriyel faaliyet gösteren bir şirketler grubu haline gelmiştir. Geleneksel faaliyet alanı olan endüstri sektöründe güçlü bir mirasa sahip olan Çukurova Grubu, bu alandaki çalışmalarına her zaman büyük önem vermiştir. Gelişim sürecini başarıyla tamamlayan Grup, iddialı stratejik hedeflerini gerçekleştirmek için faaliyet alanını genişletme kararı almıştır. Çukurova Grubu, tüm girişimlerine, gücünü gelişim ve yenilikçilikten alan bir yaklaşımla yön vermektedir. Farklı alanlardaki yatırımları sayesinde Grup, günümüzde endüstri, inşaat, bilgi ve iletişim teknolojileri, medya, taşımacılık, ticaret ve hizmet, finansal hizmetler ve enerji gibi çeşitli sektörlerdeki faaliyetleriyle dünya çapında tanınır hale gelmiştir.

Büyük altyapı projelerine imza atan Çukurova Grubu, Türk toplumunun ilerlemesine etkin bir biçimde ve gururla katkıda bulunmaktadır.

0 K

Üretilmiş Makine

0 +

Ülkede Bayilik

0 M

Mutlu
Müşteri

İnavasyon

Cumitas ARGE, yatırımlarıyla farklılık yaratmayı hedefleyen bir Ar&Ge ve inovasyon şirketidir. Cumitas ARGE rekabetçi stratejilere uygun fikirler ile küresel büyüme vizyonunun gerçekleştirilmesine hız verecek ve Çukurova müşterilerine çözüm sağlayacak bu stratejiler üzerinde etkili olabilecek fikirleri araştırır ve geliştirir.

Uygulanan araştırma faaliyetleri kapsamındaki öncelik hedefler; faaliyet alanlarımızda uygulanacak teknik bilgi ve teknolojiyle çözülebilecek Çukurova müşteri sorunlarının belirlenmesi ve bilinen tekniklerin ötesinde bu alanlarda yapılacak Ar&Ge çalışmalarıyla çözümlerin gerçekleştirilmesinin temin edilmesidir.

Bu hedeflerin başarılabilmesi amacıyla teknolojik trendler ve değişiklikler yakından takip edilir ve uluslararası teknoloji platformları ve projeleriyle işbirliği yoluna gidilir. Geliştirme çalışmalarımızı dünyanın önde gelen üniversiteleri, araştırma merkezleri ve stratejik araştırma sahamızda faaliyet gösteren ve farklılık oluşturan ve deneysel ürünler ortaya koyan çözümlere sahip şirketlerle işbirliği içerisinde gerçekleştiririz.